Zúčastnili jsme se jednání o aktuální situaci v dostavbě nových jaderných zdrojů v ČR

26. 6. 2023

Dne 21. června proběhlo setkání poslanců hospodářského výboru Poslanecké sněmovny se zástupci největších technologických firem v oblasti jaderné energetiky sdružených v Alianci české energetiky CPIA (Czech Power Industry Alliance). Metrostav DIZ na tomto jednání zastupoval Lukáš Zedník, ředitel nabídky Dukovany 5. Jednalo se o nutnosti zajištění garancí pro český průmysl k jeho zapojení do dodavatelského řetězce při výstavbě nových jaderných zdrojů v ČR.

Účast na těchto zasedáních je pro nás důležitá z důvodu dalšího rozvoje našeho stavebního know-how v jaderné energetice, a také proto, že se ucházíme o účast na stavební části dostavby nového jaderného zdroje elektrárny Dukovany. Společně s dalšími členy CPIA usilujeme o zapojení nejméně 65 % českých dodavatelů do tohoto projektu.

Otázkou letošního podzimu je především rozhodnutí o dostavbě nových jaderných bloků v České republice, a tím i zajištění její soběstačnosti ve výrobě cenově dostupné elektrické energie po roce 2036. Navazujícím důležitým tématem pro český stát je právě tak i zapojení českého průmyslu do tohoto zásadního projektu.

Zdroj: CPIA