Nová tělocvična již slouží žákům mateřské a základní školy v Drahotuších

27. 10. 2023

V pátek 20. října byla slavnostně otevřena nová tělocvična základní a mateřské školy v Drahotuších v Hranicích na Přerovsku. Stavbu realizoval tým našeho závodu 1 vedený Ing. Miroslavem Sochou. Slavnostního přestřižení pásky se zúčastnil Ing. Petr Bača, vedoucí Severomoravského regionálního zastoupení. Výstavba nové tělocvičny byla zahájena v červenci 2022 a dokončena s téměř tříměsíčním předstihem v říjnu 2023.

Nová tělocvična v Drahotuších slouží jako multifunkční budova, určená pro většinu halových sportů. Prostory jsou přizpůsobeny míčovým hrám jako je basketbal, tenis, nohejbal nebo badminton. V hale lze například postavit dvě volejbalová hřiště a nechybí ani běžecká dráha. K dispozici je také zkrácené hřiště pro házenou, futsal či florbal. V tělocvičně se dále nachází malá tribuna pro diváky se 106 místy k sezení a 50 místy k stání. Zajímavostí je především zavěšená velkoplošná obrazovka v hlavním sále o rozměrech 3×6 m, která bude využívána při sportovních utkáních nebo jiných akcích.

Ve vnitřních prostorách dominuje šedá a červená barva. Nosné zdivo v interiéru je kombinací pálených broušených cihel s omítkou a pohledových režných cihel Liapor bez omítky. Podlaha ve vstupním foyer je z betonu broušeného technologií HTC, což zahrnuje několikanásobné broušení a leštění povrchu betonu a finální aplikaci vodního skla a impregnace. Výsledný povrch betonu je s viditelnou strukturou kameniva. Zvenku tělocvičnu nepřehlédne žádný návštěvník. Na obvodový plášť haly byly použity tmavě červené sendvičové panely Kingspan. V kontrastu s hladkou industriální fasádou haly má zázemí hrubou červenou břízolitovou omítku. Na přání architekta byly na místě do směsi omítkoviny přidávány ještě kousky slídy k umocnění světélkujícího dojmu. Střešní plášť je osázen rozchodníky různých barev, které tvoří logo základní školy.

Spolu se školou a okolními sportovišti tak vzniklo hodnotné zázemí pro všechny nadšené sportovce.