Metrostav DIZ postavil nové oddělení intenzivní péče Nemocnice v Roudnici nad Labem

30. 11. 2023

V pondělí 27. listopadu 2023 bylo slavnostně otevřeno oddělení následné intenzivní péče Nemocnice v Roudnici nad Labem. V současnosti se tak stává jedním z nejmodernějších a největších oddělení NIPu v Česku. Výstavbu provedli kolegové ze závodu 8, projekt vedl Ing. Petr Lohniský. Slavnostního stříhání pásky se zúčastnil regionální ředitel Ing. Petr Ort. Nové jednopodlažní oddělení s 26 lůžky, umístěné v atriu pod pavilony roudnické nemocnice, kolegové vybudovali za pouhých 11 měsíců.


„Po stavební stránce nám jinak běžné práce komplikovala nutnost neohrozit provoz ostatních oddělení nemocnice – třeba v blízkosti operačních sálů jsme mohli pracovat až po 15. hodině. Jako největší výzva bylo provedení nové vestavby v atriu, kam nebyl prakticky žádný přístup, a přímo uprostřed něj vedl nasávací komín vzduchotechniky pro operační sály, který musel být bez omezení zachován v provozu. Komín jsme nakonec asi o 10 metrů nastavili a poté ho postupně obestavěli. Také většina rozvodů vody, kanalizace a topení byla v havarijním stavu a museli jsme jich opravit prakticky dvojnásobek oproti předpokladům projektu,“
říká vedoucí projektu Ing. Lohniský.

Nejenom lokalitou, ale i vybavením na vysoké úrovni nemocnice umožní pacientům po těžkém onemocnění či úrazu prožít důstojný následující život v blízkosti svého bydliště.

Gratulujeme roudnickým k novému nemocničnímu oddělení a všem přejeme hlavně zdraví.